Засідання Управи громадської організації Всеукраїнського товариства «Гуцульщина»

         28 липня 2020 року у залі засідань Косівської районної ради, під керівництвом голови ГО Всеукраїнське товариство «Гуцульщина» Дмитра Стефлюка, відбулося засідання Управи Всеукраїнського товариства «Гуцульщина». У засіданні взяли участь голова  Косівської районної ради Павло Ванджурак, голова  Косівської районної державної адміністрації Петро Іванишин, голови регіональних відділень Товариства, представники відділів культури Вижницького, Путильського, Верховинського, Надвірнянського, Рахівського, Коломийського, Косівського районів, міст Коломиї та Яремчі, представники засобів масової інформації Гуцульського регіону. Коломийщину на засіданні представляли голова Коломийського районного відділення товариства «Гуцульщина» Дмитро Чорний, завідуюча центру культурно-освітньої роботи і народної творчості відділу культури, молоді та спорту райдержадміністрації Любов Дутчак.

           Основним питанням на порядку денному було обговорення та прийняття рішення про перенесення проведення XXVII Міжнародного гуцульського фестивалю, який мав відбутися у вересні цього року на Косівщині. Однак, враховуючи виклики сьогодення, карантинні обмеження, а також ті обставини, що учасниками і гостями традиційного гуцульського фестивалю щорічно є сотні людей з різних регіонів України, чисельні міжнародні делегації, Управа Всеукраїнського ГО «Гуцульщина» одностайно прийняла рішення про перенесення фестивалю на 2021 рік. Місце проведення залишається незмінним – Косівщина.
          Крім того, обговорили ряд важливих питань, що стосуються діяльності товариства «Гуцульщина» та перспектив розвитку гуцульського краю. Дмитро Стефлюк доповів присутнім, що наказом Міністерства культури та інформаційної політики від 25 червня 2020 року гуцульському фестивалю надано статус  «Міднародного» на 5 років, що дасть можливість отримувати державне фінансування. Відрадним залишається той факт, що всі райони і міста гуцульського регіону збережені як окремі адміністративно-територіальні одиниці. Також обговорювалися питання щодо перспективи розвитку музейної справи на Гуцульщині, про стан видавництва журналу «Гуцульщина», про відзначення 30-річчя створення товариства «Гуцульщина», про співпрацю з Фундацією українських гуцулів Румунії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *