Вшанування пам’яті народного артиста України Петра Терпелюка

20 грудня 2012 року з ініціативи голови Івано-Франківської ОДА Михайла Вишиванюка вшановано пам’ять народного артиста України Петра Терпелюка.

Близько 11.00 год. біля могили в с. Шепрівці, рідному селі видатного скрипаля, відбулась панахида за участю представників облдержадміністрації, Коломийської районної державної адміністрації, жителів села. Вшанувати пам’ять надзвичайно талановитої людини, гордості Коломийщини та Івано-Франківщини – народного артиста України, доцента кафедри музикознавства, професора кафедри інструментального мистецтва, лауреата обласної премії ім. Дениса Січинського в галузі музичного мистецтва, відмінника народної освіти Петра Терпелюка – відомого в Україні і за її межами скрипаля-віртуоза, композитора, диригента в Коломийський обласний академічний драматичний театр ім. І. Озаркевича зібрались учні і шанувальники творчості, друзі, працівники музичних шкіл і закладів культури району і міста.  Петро Терпелюк бездоганно володів гуцульським фольклором. У його доробку десятки творів для скрипки, оркестру народної музики. Без перебільшення можна сказати, що саме він поставив гуцульську інструментальну музику на високий професійний щабель. Петро Терпелюк прийшов у цей світ у неспокійний 1941 рік  15 квітня. Пішов від нас на 72-му році життя (9 листопада 2012р.).

Найперший оркестр, створений Петром Терпелюком, був оркестр  народних інструментів   в м. Косові.

В 1971 році Петро Терпелюк очолив Коломийську музичну школу. Саме в цей час народилася ідея про створення потужного оркестру народних інструментів «Гуцулія», в складі якого викладачі музичних шкіл і педагогічного училища. З цим колективом, були пов’язані найкращі його  спогади: вони були золотими медалістами  численних фестивалів і конкурсів. Саме під час роботи з цим колективом Петро Іванович отримав високе звання «Заслужений артист України». 77рік. (В той час  – третє звання на Україні). Працюючи в Коломийській ДМШ №1. було створено оркестр народних інструментів «Гуцулятко». До речі цей оркестр Петро Іванович створив у світлу пам’ять про свого талановитого сина, якого  втратив в 1988 році. Цей колектив став добрим стартом для більшості його учасників, які на сьогоднішній день є керівниками оркестрів,  обрали шлях музиканта. Перейшовши  на роботу до Івано-Франківська – Петро Терпелюк створив один з найпотужніших оркестрів народної музики на Прикарпатті «Рапсодія». В його складі викладачі Прикарпатського університету ім. Стефаника, музичного училища ім. Дениса Січинського, викладачі музичних шкіл

У виконанні муніципального оркестру народних інструментів «Гуцулія» відділу культури і туризму РДА, зведеного оркестру народних інструментів «Гуцулятко» та  викладачів ДМШ №1, муніципального оркестру народної музики «Рапсодія»  звучали музичні твори створені Петром Терпелюком.

За дорученням голови ОДА Михайла Вишиванюка до присутніх звернувся начальник управління культури національностей і релігій ОДА Володимир Федорак, який вручив конверт – перший внесок від губернатора на встановлення пам’ятника народному артисту України.

На завершення  вечора-спогаду виступив хор церкви Св. Михаїла.

Усім присутнім щиро дякувала дружина Петра Терпелюка Мирослава.

Петро Терпелюк належав до тих людей, чиї талант і тепло душі ще довго зігріватимуть кожного, хто його знав, любив, заслуховувався його неперевершеною грою.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *