Вітаємо зразковий хореографічний колектив «Пролісок» Будинку культури с. П’ядики П’ядицької об’єднаної територіальної громади з нагоди 30-ти річчя зі дня заснування колективу

          Пролісок ‒ назва першої весняної квітки, яка символізує прихід весни, тепла, пробудження природи, появу нового, світлого. Саме тому і назвали колектив «Пролісок» його засновниці ‒ чарівні і працелюбні жінки, закохані у мистецтво, сестри Валентина Ланяк та Людмила Типчук у 1988 році.

     Його створення було приурочене святкуванню новорічного ранку в П’ядицькій загальноосвітній школі, де здавна існує традиція проводити танцювальні конкурси. Спершу репетиції ансамблю проводились вдома у пані Валентини, а з весни продовжились у новозбудованому Будинку культури. Після 5-ти річного ювілею колективу присвоєно звання «зразковий». З 1998 року ансамбль «Пролісок» очолює дочка Валентини Іванівни Ланяк – Лариса Костюк, яка закінчила Калуське державне училище культури. За час її керівництва колектив набув нового творчого дихання. Лариса Ярославівна Костюк вміло налагодила навчально-виховний процес в ансамблі. Засобами хореографічного мистецтва сприяє формуванню всебічного розвитку особистості, виробляє відчуття ритму у дітей, граціозність, виховує естетичний смак. Вона добре володіє виконавською культурою, що вміло передає всім учасникам колективу. Ансамбль «Пролісок» є активним учасником міжнародних, всеукраїнських та обласних фестивалів-конкурсів, зокрема: Міжнародних Гуцульських фестивалів, Міжнародних фольклорно-етнографічних фестивалів «Коломийка», Всеукраїнського фестивалю «Зорепад», Всеукраїнського фестивалю «Захід-шоу XXI ст.», Всеукраїнського фестивалю конкурсу «Перлина Кам’янця», Всеукраїнського фестивалю народної хореографії «Покутські витоки», обласного фестивалю народної хореографії «Арканове коло»; неодноразовий володар Гран-прі регіонального фестивалю «Яблуневий цвіт», учасник встановлення рекорду виконання «Коломийки» в рамках проведення Міжнародного фольклорно-етнографічного фестивалю «Коломийка», та встановлення рекорду виконання «Гуцулки» в рамках проведення XXIV Міжнародного гуцульського фестивалю. В репертуарі колективу ‒ танці та хореографічні композиції: «Зустріч на полонині», «Господиньки», «Гуцулочка», «Тропотянка», «Вечором на хуторі», «Душа», «Дібровчанка», «Гопачок», «Повзунець», «Гусенички», «Хвилинки радості» та інші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *