VІІ обласний літературно-мистецький фестиваль ім. Квітки Цісик

Перебреду в думках шторми морів,

У пошуках таланту Квітки Цісик,

Бо ті пісні, красу душі, полів

В світи далекі рід твій виніс з Лісок.

20 вересня 2014 року  об 11.00 год. в селі Ліски на «Циганському горбі» відбудеться VІІ обласний літературно-мистецький фестиваль ім. Квітки Цісик.    

Метою  обласного літературно-мистецького фестивалю ім. Квітки Цісик є створення культурно-мистецького центру, навколо якого формувалася б сучасна  культурна еліта; допомогти талановитим особистостям презентувати себе у суспільстві;  збереження української пісенної традиції; популяризація творчості Квітки Цісик; посилення національної свідомості, укріплення духу патріотизму;  укріплення та посилення зв’язків з діаспорою;  укріплення почуття  гордості за свою країну і її вихідців.

В Лісках, біля самої залізної дороги, трохи далі від рампи ще є залишок старого-престарого саду, обсадженого липами. Це Цісикове обійстя. Давним-давно із Тернопілля переїхав і оселився тут Олексій Цісик – лісничий. Одним із синів Олексія був Володимир, який закінчив Львівську консерваторію і з дружиною (львів’янкою) Іванною Лев в 1944 році покинули Україну. У подружжя народилося дві дочки Марія і Квітка. Обидві здобули музичну освіту.

Народилася Квітка 4 квітня 1953 року в Нью-Йорку США, за національністю – українка, за громадянством – американка, відома двома україномовними альбомами «Квітка – сонце України», «Квітка – Два кольори», була найпопулярнішою виконавицею рекламних джинглів у США, виконувала саундтреки до  фільмів,  завдяки чому відзначена високими нагородами «Оскар» та «Греммі».  Проживаючи на далекому материку, вона  зуміла піднести на найвищий щабель українську пісню. Мріяла дати серію концертів на Україні, та не судилося…

Ініціатором і засновником фестивалю, який  має статус «обласного», є місцевий поет, член Національної спілки письменників України Ярослав Ясінський. Перший фестиваль відбувся за участі шести поетів. В рамках третього фестивалю було відкрито пам’ятник просвітителям і громадським діячам села Онисиму Кочію, Миколі Цісику, о. Івану Ісаїву. Під час п’ятого – урочисто відкрито і освячено меморіальну дошку видатному громадському діячеві села Онисиму Кочію на приміщенні школи (будівлі понад сто років). Планується відкриття пам’ятника Квітці Цісик (збір коштів на пам’ятник триває).

В приміщенні школи п. Ярослав планує створити музей села. Таким чином, на обійсті Ярослава Ясінського створюється центр історико-культурних об’єктів.

НА фестиваль запрошено родину Квітки Цісик:  двоюрідну сестру Квітки Цісик – Дарію Висоцьку (Польща), двоюрідну сестру  Квітки – Любу Цісик-Павлик з родиною (Нью-Йорк, США), троюрідних братів і  сестер Квітки Ігоря Цісика, Лідію Зень (Івано-Франківськ), Валентину Лукавецьку (з родини Кочіїв).

Основою  фестивалю є виступи  поетів  Івано-Франківщини, Львівщини, Тернопільщини, Київщини, Чернівців. Мистецька програма нестиме виключно патріотичний дух

Фестиваль традиційно веде голова обласної організації Національної спілки письменників України Євген Баран.

Запрошуються всі бажаючі!

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *