В рамках відзначення Дня вчителя

З ініціативи начальника відділу культури райдержадміністрації Людмили Федор, , працівники культури відвідали  поетес – вчителів, жінок непростої долі Марію Сазонову та Марію Боєчко.

 Марія Сазонова прийшла у цей світ в лютому 1924 року в м. Хорол Полтавської обл. в багатодітній сім’ї, яку зруйнував голодний 1933-й рік. Виховувалась в Хорольському дитячому будинку. Весною 1943 р. була вивезена до Німеччини на примусові роботи. Після війни закінчила учительський (1949) та педагогічний (1955) інститути в Станіславові. Вчителювала в Городенці, селах Мишині та Сопові. Те, про що мріяла, збулося : тридцять два роки педагогічної роботи і стільки ж часу віддала літературній творчості. Великі надії, захоплення і  розчарування – все виливає у своїх віршах.  Попри поважний вік п. Марія і нині є вправною господинею, оптимісткою, цікавою співрозмовницею.

Марія Боєчко народилася 15 травня 1953 року. Закінчила Коломийське педагогічне училище, історичний факультет Чернівецького державного університету. Майже 40 років віддала улюбленій роботі – вихованню учнів, працюючи на посаді вчителя початкових класів Ковалівської ЗОШ І-ІІІ ст.

… активна людина, залюблена в життя, вона втратила останні крихти здоров’я на початку 1990-х. З тих пір її незмінним помічником став топірець…. Та саме цей час став часом нового захоплення – вона почала активно писати до газети, а потім римувати…   Лауреат обласної премії ім. Марійки Підгірянки, премії ім. Леся Гринюка, героїня програми «Всупереч долі». Міжнародним благодійним фондом Святої Марії їй присвоєно почесний титул «Українська Мадонна», її  відзначено Почесною грамотою Міністерства культури і туризму України. Авторка поетичних збірок, п’яти етнографічних збірників, історичного нарису «Ковалівка: з глибини віків до наших днів», численних публікацій у місцевій пресі.  Вона є засновником, організатором і упорядником літературного  альманаху «Джерельні дзвони», яких уже видано 15, і який об’єднує понад 100 авторів Коломийщини і Косівщини. Авторка пісенних текстів і музики до них; талановита співачка; майстриня вишивки…це далеко не всі титули і таланти цієї незламної, тендітної жінки.

З щирими вітаннями до поетес завітали директор Коломийської центральної районної бібліотеки Орися Бирчак, завідуюча краєзнавчим відділом районної бібліотеки Наталія Тарновецька, методист відділу Микола Кавацюк. Начальник відділу культури Людмила Федор вручила обом фотоальбом «Коломийщина», солодощі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *