В Отинії освятили храм Зіслання Святого Духа УГКЦ

8 листопада 2015 року у смт. Отинія відбувся чин освячення новозбудованого деканального храму Зішестя Святого Духа УГКЦ. Його спорудження було розпочате у 1996 році.

Чин освячення та Божественну Літургію очолили: Архієпископ і митрополит Івано-Франківської архієпархії УГКЦ Кир Володимир (Війтишин) та Правлячий архієрей Коломийсько-Чернівецької  єпархії УГКЦ Кир Василій (Івасюк) у співслужінні великої кількості духовенства УГКЦ. Також, у Богослужінні взяв участь настоятель костьолу Святого Ігнатія Лойоли в м.Коломиї, та костьолу Матері Божої Небовзятої у смт. Отинія Михаїл Яворський.

Спочатку зі своїм архієрейським словом до присутніх звернувся Преосвященніший владика Василій. Його пастирська проповідь була багатогранною. Він розкрив суть Недільного Євангельського читання, пов’язавши Євангельську подію з подією освячення храму. Нагадав про трагічні і сумні події, які мають місце тепер в історії нашого народу, причиною яких є гріховність людська. Згадав будівничих храму, розкрив суть Церкви для християн та побажав всім примноження Дарів Святого Духа. Високопреосвященніший владика Володимир, у свою чергу, привітав настоятеля, прихожан, жителів Отинії з цією знаменною та величною подією. Пригадав історію  побудови та закликав всіх до вищого подвигу духовного життя -будівництва внутрішнього Царства Божого у людських душах.

Під час Архієрейської Літургії владика Василій здійснив чин введення в протодияконство одного з  кліриків Коломийсько-Чернівецької єпархії. Також, владика звершив дияконську хіротонію над семінаристом 6 курсу Івано-Франківської Духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата, з обітницею безшлюбності.

Владика Василій нагородив пароха церкви Зішестя Святого Духа декана Отинійського, отця-мітрата Василя Мельничука  грамотою Блаженнішого Патріарха Святослава (Шевчука) Глави УГКЦ.

Парафіяни подарували своєму священику золотий хрест з прикрасами.

Отця настоятеля та церковну громаду з величним святом освячення храму вітали запрошені представники влади області та району.

Перший заступник голови обласної ради Олександр Левицький вручив отцю- настоятелю медаль першого ступеня “За заслуги перед Прикарпаттям”.

Голова Коломийської районної державної адміністрації Любомир Глушков вручив пам’ятні подарунки та сертифікати на отримання необхідних меблів для комфортного облаштування храму.

Отець Василій всім подякував та пообіцяв і надалі невтомно звершувати своє священниче служіння  на Ниві Христовій на славу Божу.

Завершилися священнодійства спільним співом “Молитви за Україну”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *