VІ обласний літературно-мистецький фестиваль ім. Квітки Цісик

Перебреду в думках шторми морів,

У пошуках таланту Квітки Цісик,

Бо ті пісні, красу душі, полів

В світи далекі рід твій виніс з Лісок.

  В селі Ліски на «Циганському горбі» відбудеться VІ обласний літературно-мистецький фестиваль ім. Квітки Цісик.

Історія Фестивалю

      Метою  обласного літературно-мистецького фестивалю ім. Квітки Цісик є створення культурно-мистецького центру, навколо якого формувалася б сучасна  культурна еліта; допомогти талановитим особистостям презентувати себе у суспільстві;  збереження української пісенної традиції; популяризація творчості Квітки Цісик; посилення національної свідомості, укріплення духу патріотизму;  укріплення та посилення зв’язків з діаспорою;  укріплення почуття  гордості за свою країну і її вихідців.

     В Лісках, біля самої залізної дороги, трохи далі від рампи ще є залишок старого-престарого саду, обсадженого липами. Це Цісикове обійстя. Давним-давно із Тернопілля переїхав і оселився тут Олексій Цісик – лісничий. Одним із синів Олексія був Володимир, який закінчив Львівську консерваторію і з дружиною (львів’янкою) Іванною Лев в 1944 році покинули Україну. У подружжя народилося дві дочки Марія і Квітка. Обидві здобули музичну освіту.

     Народилася Квітка 4 квітня 1953 року в Нью-Йорку США, за національністю – українка, за громадянством – американка, відома двома україномовними альбомами «Квітка – сонце України», «Квітка – Два кольори», була найпопулярнішою виконавицею рекламних джинглів у США, виконувала саундтреки до  фільмів,  завдяки чому відзначена високими нагородами «Оскар» та «Греммі».  Проживаючи на далекому материку, вона  зуміла піднести на найвищий щабель українську пісню. Мріяла дати серію концертів на Україні, та не судилося…

     Ініціатором і засновником фестивалю, який вже другий рік має статус «обласного», є місцевий поет, член Національної спілки письменників України Ярослав Ясінський. Перший фестиваль відбувся за участі шести поетів. В рамках третього фестивалю було відкрито пам’ятник просвітителям і громадським діячам села Онисиму Кочію, Миколі Цісику, о. Івану Ісаїву. Під час п’ятого – урочисто відкрито і освячено меморіальну дошку видатному громадському діячеві села Онисиму Кочію на приміщенні школи (будівлі понад сто років). 14 жовтня цього року планується відкриття пам’ятника Квітці Цісик. В приміщенні школи п. Ярослав планує створити музей села. Таким чином, на обійсті Ярослава Ясінського створюється центр історико-культурних пам’яток. Слід зазначити, що, починаючи з третього, фестиваль відбувається за підтримки голови Коломийської райдержадміністрації, депутата обласної ради Михайла Негрича.

     НА V обласному фестивалі присутніх вітали: заступник голови обласної державної адміністрації Роман Іваницький,  заступник голови районної державної адміністрації Леся Білищак, народна артистка України, головний редактор першого національного телеканалу Христина Стебельська. Уже втретє фестиваль відвідала двоюрідна сестра Квітки Цісик – Дарія Висоцька (Польща), вперше цього року на фестиваль прибули двоюрідна сестра Квітки – Люба Цісик-Павлик з родиною (Нью-Йорк, США), троюрідні брат і сестра Квітки Ігор Цісик, Лідія Зень (Івано-Франківськ), Валентина Лукавецька (з родини Кочіїв).

     Кожен з п’яти фестивалів має своє обличчя, свою родзинку. Під час третього виконувались пісні з репертуару Квітки Цісик, в рамках четвертого було проведено конкурс молодих виконавців, в репертуарі яких є твори талановитої співачки. П’ятий вирізняється тим, що на суд глядача своє мистецтво представляли барди. І вже традиційно на фестиваль прибули поети  Івано-Франківщини, Львівщини, Тернопільщини, Київщини, Чернівців. Загалом у фестивалі взяли участь понад 40 поетів. Свої поетичні виступи глядачам дарували:  Євген Баран, Ярема Процюк,

Ольга Дергачова, Ярослав Ткачівський, Василь Бабій, Василь Карп’як, Олександр Дяк, Мирослав Лазарук, Володимир Погорілий, Василь Рябий, Сергій Грабар, Володимир Єшкілєв, Микола Кавацюк, Марія Микицей, Олесь Гордон, Олег Мешега, Михайло Батіг, Богдан Стрільчик, Роман Лябич, Юстина Долінська, Іван Війтенко, Любов Загоровська, Наталя Ткачик, поети-початківці.

     У мистецькій програмі взяли участь барди і солісти: Олесь Дяк (Львів), Роман Соловчук (с. Черемхів), вокальний ансамбль дівчат НД с. Казанів, дует у складі Віолетти Костенко та Ольги Постолянюк (Івано-Франківськ), Левко Боднар   (м.Івано-Франківськ), Ярослав Рибак (с. Ковалівка), Кім Мельничук  (смт. Печеніжин), Петро Богаченко (Отинія), дует у складі Михайла Ясінського та Ганни Петрик (Отинія). 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

обласного літературно-мистецького фестивалю

імені Квітки Цісик

 

Організатори фестивалю:

– відділ культури  Коломийської районної державної адміністрації

– Коршівська сільська рада

– поет, ініціатор пам’ятника видатним просвітителям села Миколі Цісику,

о. Івану Ісаєву, Онисиму Кочію та Квітці Цісик –  Ярослав Ясінський

 

Мета і завдання проведення фестивалю:

–         створення культурно-мистецького центру, навколо якого формувалася б сучасна  культурна еліта;

–         допомогти талановитим особистостям презентувати себе у суспільстві;

–         збереження української пісенної традиції;

–         популяризація творчості Квітки Цісик;

–         створення позитивного іміджу регіону – привабливого для культурного туризму;

–         посилення національної свідомості, укріплення духу патріотизму;

–         укріплення та посилення зв’язків з діаспорою;

–         виховання почуття  гордості за свою країну і її вихідців.

 

Умови проведення фестивалю (вимоги)

Обласний фестиваль проводиться в рамках відзначення 60-ї річниці від дня народження Квітки Цісик  у селі Ліски, на обійсті, де в 2010 році встановлено пам’ятник видатним просвітителям села, і де буде відкрито пам’ятник видатній співачці. Фестиваль базується на конкурсній програмі учасників та виступах поетів, письменників, бардів.

Вимогидо учасників конкурсу:

   виконання двох пісень:

     –    виконання пісні з репертуару Квітки Цісик;

–         виконання авторських, або українських народних пісень;

–         програму складають  солісти-вокалісти, вокальні колективи, барди;

–         тексти пісень виконуються під фонограми «-1», «-», акапельно, або під музичний супровід.

Для участі необхідно подати заявку в методичний центр культурно-освітньої роботи і народної творчості відділу культури РДА (репертуар, коротка творча характеристика). Заявки на участь у Фестивалі подаються до 15 вересня поточного року за адресою:

 

відділ культури  Коломийської РДА 

вул. Театральна, 21 а

м. Коломия Івано-Франківської області

78200

Телефони для довідок: (03433)26644,  факс: (03433) 20243.

 

Журі визначає переможців у трьох  жанрах:

–         естрадна пісня;

–         українська народна пісня;

–         авторська пісня.

 

Нагороди

Журі свята визначає переможців:

–         гран-прі;

–         три перших місця (по одному в кожному жанрі);

–         три других місця (по одному в кожному жанрі);

–         три третіх (по одному в кожному жанрі);

–         приз глядацьких симпатій.

Переможці нагороджуються дипломами, цінними подарунками. Оргкомітет, громадські, благодійні та інші організації мають право встановлювати спеціальні призи та премії кращим учасникам свята. Всі нагороди погоджуються з оргкомітетом.

 

Критерії оцінювання:

–         рівень виконавської майстерності;

–         втілення сценічного образу;

–         сценічна культура;

–         сценічний одяг;

–         підбір репертуару;

–         оцінювання програми за п’ятибальною системою (по кожному з критеріїв).

 

Очікувані результати:

Популяризація якісної української пісні, можливість талановитим особистостям презентувати себе, залучення обдарованої молоді до участі у проектах обласного,  всеукраїнського та міжнародного рівнів.

 

Фінансові умови:

Участь у фестивалі є безкоштовною. Дорожньо-транспортні витрати – за рахунок організацій та фізичних осіб, які відряджають учасників.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *