В Коломиї пройшов перший щорічний Фестиваль церковних хорів «Піснеспіви душі»

8777

1 червня в міському палаці культури «Народний дім» в  місті Коломия відбувся перший фестиваль церковних хорів під назвою «Піснеспіви душі». Його започатковано Коломийською єпархією УПЦ КП. Автор ідеї створення – керуючий Коломийською єпархією УПЦ КП, єпископ Коломийсько- Косівський Юліан ( Гатала). Нагадаємо, що з приходом на Коломийську кафедру владики Юліана, ним уже було проведено багато різноманітних мистецьких заходів.

Урочистості розпочалися о16-ій годині. В фойє палацу культури була представлена виставка облачень священиків у вишитому стилі. Бажаючим роздавалася програма виступів.

Фестиваль розпочав своїм архіпастирським словом і благословенням владика Юліан. Він нагадав, що даний фестиваль було заплановано провести 25 травня, але в зв’язку з подіями в державі – виборами президента, його було перенесено на 1 червня. Владика закликав  присутніх в залі пом’янути хвилиною мовчання своїх краян – воїнів, які 29 травня загибли  під Слов’янськом.

Розпочав концертну програму хор храму святого архистратига Михаїла з села Вікно, під керівництвом Березовсього Івана. У його виконанні прозвучала молитва Отче наш.

Коломийське благочиння представили церковні хори з сіл: Великий Ключів, Печеніжин.

Були представлені хори з Надвірнянського, Косівського, Делятинського, Городенківсього деканатів.

Всього у фестивалі взяло участь 14 церковних хорових колективів.

Прозвучали літургійні твори різних композиторів, церковні піснеспіви, піснеспіви різних циклів церковного року. Перед виступами, ведучі фестивалю коротко розповідали про історію створення хорів, їх діяльність. Самі виступи супроводжувалися світлинами.

Завершив концертну програму виступ хорового колективу з села Топорівці, під керівництвом Киф’юк Мирослави. У його виконанні прозвучав церковний гімн України «Боже великий єдиний». До його співу долучився весь зал.

Наступною частиною фестивалю стало вручення дипломів його учасникам та подяк тим, хто сприяв в проведенні даного заходу. Вручення проводив сам владика.

Серед нагороджених, Подяку за сприяння в проведенні І Фестивалю церковних хорів « Піснеспіви душі» отримала начальника відділу культури Коломийської РДА Людмила Петрівна Федор.

Між відділом культури Коломийської РДА та Коломийською єпархією УПЦ КП налагоджено плідну співпрацю. Відділ завжди долучається до ініціатив єпархіального управління і допомагає владиці в реалізації його творчих задумів.

Владика Юліан підкреслив важливість проведення фестивалю, поділився своєю  мрією, щодо поліконфесійності  формату проведення щорічних фестивалів церковних хорів « Піснеспіви душі». «Лише співпраця різних конфесій на різних рівнях, їх діалог – це єдиний шлях для створення Єдиної Помісної Церкви в Україні» – наголосив владика.

Присутні вкотре пересвідчилися в красі і багатстві українського церковного хорового співу, щедрості талантів український композиторів і унікальності вокальних даних виконавців, дізналися про хорові пісенні традиції різних куточків Прикарпаття.

Начальник відділу культури та весь колектив працівників відділу, щиро дякує владиці за його внесок в культурний розвиток краю, за справу морального та духовного  керівництва, а також щиро бажає єпископу Юліану реалізації і здійснені його  задумів за подальшої співпраці Церкви і влади на славу Бога і України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *