Учасники Міжнародного паломницького велопробігу «Духовні святині – Богу і світу» відвідали церкву у Нижньому Вербіжі

http://tinypic.com?ref=20avwxk” target=”_blank”>Image and video hosting by TinyPic

10 травня у рамках чергового етапу Міжнародного паломницького велопробігу «Духовні святині – Богу і світу»  група його учасників відвідала церкву Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ КП села Нижній Вербіж.

У 2012 році церкву Різдва Пресвятої Богородиці села Нижній Вербіж було внесено до переліку пам’яток культурної спадщини національного значення Івано-Франківської області, занесених до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. А уже через рік, 21 червня 2013 року на 37-й сесії Комітету Світової спадщини ЮНЕСКО, що проходила у Камбоджі, Церква Різдва Пресвятої Богородиці, разом з іншими дерев’яними церквами карпатського регіону, була включена у список світової спадщини ЮНЕСКО.

Місце паломництва – церква Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж було вибрано не випадково. Концепція проекту Міжнародного паломницького велопробігу «Духовні святині – Богу і світу» передбачає пропагування духовних цінностей, здорового способу життя, розповсюдження інформації про унікальні сакральні будівлі дерев’яної архітектури, налагодження співпраці між громадами населених пунктів Польщі та України. В рамках вищезгаданого велопробігу передбачаються зустрічі з представниками влади та церкви, відвідування 22 дерев’яних храмів Карпат в Україні та Польщі, які внесено до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У Нижньому Вербіжі гостей зустріли настоятель церкви митрофорний протоієрей Василій Вепрук, голова комісії з питань культури, молодіжної політики та спорту Роман Дячук, колишній голова Нижньовербіжської сільської ради Марія Карпенюк, депутат районної ради

Спочатку мандрівники мали змогу оглянути зовнішні особливості архітектурного стилю пам’ятки.

Після оглядин внутрішнього інтер’єру храму, древніх ікон, розписів, іконостасу настоятель розповів про історію святині, про життя парафії, поділився планами на майбутнє щодо реставраційних робіт.

Марія Карпенюк зауважила, що їхня церква є святинею для всіх жителів села. Кожного разу в приміщенні храму відчувається дух намоленості, єднання через молитву та участь в богослужіннях минулих поколінь з теперішніми.

Роман Дячук висловив своє захоплення задумом паломницького велопробігу, наголосив на вдалому  поєднанні популяризація духовного надбання народу та заклик до здорового способу життя та побажав гостям успіхів.http://tinypic.com?ref=xbwykw” target=”_blank”>Image and video hosting by TinyPic

Паломники щиро подякували за гостинну зустріч, розповіли про основну ідею своєї організації, про мету велопробігу та подарували на згадку господарям літературу та інформаційні прес-релізи.http://tinypic.com?ref=vmysl4″ target=”_blank”>Image and video hosting by TinyPic

В свою чергу настоятель церкви подарував кожному паломнику листівку з світлиною церкви Різдва Пресвятої Богородиці, зі своїм підписом та церковною печаткою,  та благословив всіх учасників мандрівки у подальшу щасливу дорогу.

Після чого всі разом сфотографувалися, спочатку в церкві, а потім і  на церковному подвір’ї.

http://tinypic.com?ref=2j6zhv” target=”_blank”>Image and video hosting by TinyPic

Учасники велопробігу осідлали своїх двоколісних коней та вирушили до села Верхній Вербіжк Коломийського району де повинні були відбутися велоперегони маунтінбайку ХСО “Діброва”.

Організатор Міжнародного паломницького велопробігу «Духовні святині – Богу та світу» – клуб мандрівників «Прикарпаття» м. Стрий. Велопробіг присвячений 150 річчю з дня народження Митрополита Андрея Шептицького, 200 річниці з дня народження о.Михайла Вербицького , відзначення ювілеїв українських славнів: 150-річчя «Ще не вмерла Україна» та 130-річчя «Боже, Великий, Єдиний нам Україну храни».

Маршрут мандрівки буде проходити на території України та Польщі. Тривалості: з 19 квітня по 21 червня 2015 року.

Для більше детальнішої інформації Ви можете  відвідати офіційний сайт громадської організації «Екологічно – туристичний просвітницький центр Здоров’я», за електронною адресою : http://eco-tourist.lviv.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *