У Коломиї відкрили унікальну дзвіницю з карильйоном

      18 липня 2019 року у Коломиї відбулася історична подія – урочисто відкрили новозбудовану дзвіницю апостола Андрія Первозванного, яку збудував біля церкви Святого Йосафата благодійний фонд “Покуття” з ініціативи Андрія Іванчука.

        Нова коломийська дзвіниця має 51 дзвін. Їх на спеціальне замовлення вилила відома компанія у місті Астен (Нідерланди). Найменший дзвін важить 5 кг, найбільший – близько півтонни.
          Дзвіниця особлива тим, що вона обладнана унікальним музичним інструментом – карильйоном, яких в Україні, окрім Коломиї, всього п’ять. Наявність такого інструмента в Європі вважається свідченням високої культури й заможності міста. Правильно встановити та налаштувати цей унікальний інструмент, запросили з Києва засновників карильйонного мистецтва в Україні – братів Сергія та Леоніда Ботвінків.
        Розпочалося урочистосте відкриття новозбудованої дзвіниці з карильйоном під звуки трембіти. З вітальним словом до присутніх звернувся ініціатор будівництва дзвіниці – Андрій Іванчук, який запросив до благословення владику Коломийської єпархії Василія Івасюка та вручив єпископу символічний ключ від дзвіниці. Владика Василій, у свої чергу, передав ключ настоятелю церкви священномученика Йосафата о. Володимиру Касіяну.
     Після привітальних слів під звуки карильйону прозвучав гімн України. А далі розпочалась мистецька програма за участю учнів Гвіздецької школи мистецтв, Коршівської дитячої музичної школи, коломийських музичних шкіл №1 і №2, а також відомого віртуоза карильйонної музики з Києва Назара Черненка.
          Слід наголосити, що  3 серпня 2019 року для освячення дзвіниці до Коломиї приїде Глава української Греко-католицької церкви Блаженніший Святослав Шевчук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *