У Коломиї в рамках культорологічного проекту «Коломия у світі мистецтв» відбулася презентація комплекту листівок, присвячена доробку Романа Захарчука.

    Zaharchuk19 23 березня 2017 р.  в музеї писанкового розпису презентували комплект листівок, що відображує мистецький доробок  скульптора, живописця, члена Національної Спілки художників України, нашого краянина Романа Захарчука. Він є автором численних оригінальних пам’ятників, меморіальних знаків, скульптур, портретів та церковних розписів.

    Листівки зі світлинами монументально-скульптурного доробку автора видано в рамках культурологічного проекту «Коломия у світі мистецтва», автором-засновником якого є краєзнавець, колекціонер, директор Коломийського педагогічного коледжу Валерій Ковтун. Проект, що має на меті популяризувати творчість давніх і сучасних митців, долею пов’язаних з Коломиєю, існує вже близько десяти років. Кожен випуск цього проекту налічує 12 листівок,  коротку біографію автора та інформацію про створення, дату та місцезнаходження твору.

    В серії, присвяченій творчості Р. Захарчука представлено кращі роботи автора за 25 років  творчої діяльності.  Серед них відома скульптурна мармурова композиція «Різдво», що знаходиться в приміщенні музею писанкового розпису,  скульптура  «Початок», якою мають можливість милуватися коломияни і гості міста в сквері поблизу музею.

    Традиційно відкрив презентацію засновник серії Валерій Ковтун.   Роман  Захарчук розповів про роботу від задуму до відкриття, поділився планами. Далі всі присутні мали можливість переглянути  фільм про роботи  талановитого скульптора і художника. Після перегляду відеоряду сам автор запропонував присвятити зустріч не тільки обговоренню його творів, а власне, дискусії на тему сучасного мистецтва, ролі митця в суспільстві, а також темі проблем сучасної культурно-мистецької Коломиї.

    У дискусії взяли участь: директор Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття Ярослава Ткачук, голова Коломийської організації НСХУ Катерина Каркадим, коломийські мистці та письменники – Мирослав Ясінський, Василь Андрушко, Андрій Малащук, Михайло Андрусяк, голова міськрайонного товариства «Просвіта» Василь Глаголюк, колишні очільники міста Юрій Овчаренко та Ігор Довганюк, громадські діячі Любомир Грабець, Ольга Руданець, Михайло Петрів,   о.Володимир Касіян.

    Щирі вітання Романові Захарчуку з приводу презентації  висловили   начальник відділу культури Коломийської райдержадміністрації Людмила Федор, начальник відділу культури Коломийської міськради Уляна Мандрусяк, завідуюча Музеєм писанкового розпису Оксана Ясінська,   шанувальники творчості та друзі автора. Zaharchuk1 Zaharchuk7

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *