Тематична година “Велич і біль боротьби» відбулась у центральній районній бібліотеці

       1 листопада 2019 року в Коломийській центральній районній бібліотеці відбулася історична година «Велич і біль боротьби», присвячена 101-й річниці створення західноукраїнської народної республіки.

       Перший листопад був, є, і залишиться в житті українців однією з найбільших подій української історії. Саме тоді, 1 листопада 1918 року, на стародавній ратуші Львова вперше замайорів Національний жовто-блакитний стяг і після шести століть іноземного поневолення західноукраїнських земель, виникла національна українська держава, яка на основі Тимчасової Конституції стала іменувати себе Західноукраїнською Народною Республікою.
        Хвилиною пам’яті вшанували усіх героїв, що полягли за національну ідею, державність, світле майбутнє нащадків.
        Завдяки діяльності ЗУНР було затверджено Конституційні основи новоствореної держави. Закон визначав територію ЗУНР, яка включала українські етнічні землі і охоплювала Галичину, Буковину і Закарпаття. Було затверджено герб держави – Золотий Лев на синьому тлі та прапор –  блакитно-жовтий
       Захід відвідали студенти індустріально-педагогічного коледжу. Вони мали можливість переглянути фільм журналіста, краєзнавця, дослідника Василя Нагірного – «ЗУНР в Коломиї».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *