Святкування 550-ї річниці першої писемної згадки про село Жукотин Коломийського району

12 липня 2013 року в селі Жукотин Коломийського району відбулись урочистості з нагоди 550-ої річниці першої писемної згадки про село. Заступник голови райдержадміністрації Любов Іванівна Михайлишин від імені голови райдержадміністрації М.М. Негрича вручила грамоти жителям села за активну участь в соціально-економічному розвитку села Жукотин та привітала присутніх зі святом. Після завершення урочистостей гості свята взяли участь у концертній програмі, караоке та молоджіно – розважальній програмі.

Довідка: Село Жукотин знаходиться на віддалі 35 км від м. Коломиї. До Жукотинської сільської ради належать села Михалків, Богородичин.

Перша писемна згадка про село 1463 року (550 років), у цьому ж документі згадується село Михалків (1463).

Назву села пов’язують з магнатом Жуком, володіння якого знаходились у 4-х км (Жуків) і тягнулись до меж Жукотина тут проходив його тин.

У різні роки село входило до Коршівського району (1945-1952рр.), Отинійського (1952-1954), Обертинського (1954-1962), з 1962 до Коломийського.

Свого часу в селі діяли товариство «Просвіта», братство тверезості,   Товариство Української мови. Територією села  під час ІІ-ї світової війни проходила лінія фронту

Видатний виходець села – Василь Іванович Ніньовський – учитель рідної мови, доктор лінгвістичних наук Альбертського університету (Канада), талановитий художник, патріот України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *