“Розстріляне відродження”

22 травня 2018 р. в читальному залі Коломийської центральної районної бібліотеки відбулася зустріч з членами спілки політичних в’язнів та репресованих.
З 2007 року, щорічно, у третю неділю травня, згідно Указу Президента України,   відзначається День пам’яті жертв політичних репресій з метою привернути увагу суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.
Основою заходу стали спогади Любомира Грабця, Ірини Шепетюк, Тараса Броневича, –  тих, чиї сім’ї і хто сам став жертвою  репресій часів більшовицького режиму.
Фільм «Голос історії», вірш невідомого автора «Пом’янімо» у виконанні читця Мар’яни Драганчук,  вдало доповнив розповіді очевидців.
Настоятель церкви Пресвятої Богородиці с. Нижній Вербіж отець Михайло Дзюба розкрив сторінку переслідування української греко-католицької церкви та її діячів, виголосив молитву за всіх, хто не повернувся з комуністичних заслань.
Згадували про життя і діяльність знаного громадського діяча, письменника Дмитра Гриньківа,  голову товариства політв’язнів і репресованих  2005 – 2012 років.
Присутні мали можливість оглянути тематичну виставку літератури «Розстріляна нація».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *