Районний флеш-моб «Ще не вмерла Україна і не вмре, допоки народ співатиме національний гімн», присвячений 155-й річниці першого публічного виконання пісні «Ще не вмерла Україна»

с. Спас Горішнє

          10 березня 2020 року у 24 населених пунктах Коломийського району  о 14:00 годині відбувся районний флеш-моб «Ще не вмерла Україна і не вмре, допоки народ співатиме національний гімн», присвячений 155-й річниці першого публічного виконання пісні «Ще не вмерла Україна». Зініціювали цю акцію відділ культури, молоді та спорту за сприяння відділу освіти Коломийської районної державної адміністрації.

           Флеш-моб відбувся біля пам’ятників Тарасу Шевченку у селах, селищах Виноград, Джурків, Лісний Хлібичин, Грабич, Ковалівка, Отинія, на подвір’ях освітніх закладів у селах Струпків, Ворона, Загайпіль, Лісна Слобідка, Підгайчики, Раківчик, Сідлище, Спас Горішнє, Спас Долішнє, Торговиця, Закрівці, Ценява, Голосків; біля пам’ятних знаків Героям Небесної Сотні у селах, селищах Старий Гвіздець, Гвіздець; біля могили січовим стрільцям у с. Черемхів, у с. Угорники – на сільському стадіоні, а у с. Корнич – на подвір’ї Будинку культури.
          Потужно, вільно й окрилено, як пісня-гімн «Ще не вмерла Україна» прозвучала як заключний номер першого на західноукраїнських землях шевченківського концерту, організованого у Перемишлі 10 березня 1865 року на роковини  смерті Кобзаря. З того часу урочисту пісню виконували на Наддніпрянщині й Галичині під час проведення патріотичних заходів.  Як і творчість Тараса Шевченка, вона об’єднувала українців, незалежно від місця народження. Знаково, що задля створення державного гімну поєднали свої зусилля митці Сходу і Заходу України – поет-наддніпрянець Павло Чубинський і композитор-галичанин Михайло Вербицький. Після всенародного референдуму  1  грудня  1991  року,  який  підтвердив   волевиявлення   народу  24 серпня  1991 року, Президія Верховної Ради України 15 січня 1992 року затвердила музичну редакцію національного гімну України. 6 березня 2003 року Верховна Рада затвердила як текст Державного гімну – перший куплет та приспів з віршу Чубинського в такій редакції «Ще не вмерла України і слава, і воля».
   На хвилі масових протестів під час Помаранчевої революції та революції Гідності, національний славень по-справжньому єднав мільйони українців, вселяючи віру у світле майбутнє.
   На Новий, 2014 рік, було встановлено рекорд масового виконання державного гімну – близько 200 тисяч осіб.
   21 березня 2014 року його заспівали курсанти військово-морського училища в Севастополі, коли училище захопили росіяни та їх колаборанти, чим юні українські моряки засвідчили свою вірність військовій присязі.
   Наші мужні «кіборги», захисники Донецького аеропорту, в смертельному двобої з окупантами співали гімн України, щоб показати ворогу, що ми непереможні.
    Українські політв’язні на  московських судилищах з гордо піднятою головою співали національний гімн, даючи зрозуміти катам, що  наш дух не зламати, а свободу не вбити. Нині ж український Гімн «Ще не вмерла України і слава, і воля» звучить могутньо і гордо, як символ невмирущої сили народу, котрий обрав шлях свободи і незалежності.

с. Раківчик

с. Торговиця

с. Корнич (спільно з с. Грушів)

с. Корнич (спільно з с. Грушів)

Publiée par Tania Zhybak sur Mardi 10 mars 2020

с. Струпків

с. Коваліка

с. Виноград

с. Грабич

с. Загайпіль

смт. Гвіздець (спільно з с. Малий Гвіздець)

смт. Гвіздець (спільно з с. Малий Гвіздець)

с. Джурків

с. Джурків

с. Спас Долішнє

с. Остапківці

с. Старий Гвіздець

с. Старий Гвіздець

с. Старий Гвіздець

Виконання державного гімну України у Воронському ліцеї

Publiée par Наталія Бровчук (максимчук) sur Mardi 10 mars 2020

с. Ворона

с. Підгайчики

с. Ценява

с. Лісний Хлібичин

с. Лісний Хлібичин

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *