Паломницька поїздка до визначних місць м. Львова, пов’язаних з життям і діяльністю блаженного Миколая Чарнецького

        В рамках проведення VІ фестивалю духовної пісні «Все упованіє моє на Тебе, Мати, возлагаю», присвяченого Року сім’ї, 135-літтю з дня народження та 60-літтю з дня смерті блаженного священомученика Миколая Чарнецького, 25 жовтня 2019 року працівники відділу культури Коломийської райдержадміністрації та працівники закладів культури району побували у паломницькій поїздці до визначних місць      м. Львова, пов’язаних з життям і діяльністю  блаженного Миколая Чарнецького.

        Миколай Чарнецький – чудотворець, заступник, єпископ-місіонер,   монах та духівник, під впливом якого сформувалося не одне священиче та чернече покликання, професор, доктор наук, перекладач, а найголовніше – мученик, який пішов за визнання своєї української греко-католицької віри на каторжне життя в Сибір.

        24 квітня 2001 року року Святійший Отець Іван Павло ІІ підписав декрет про беатифікацію Єпископа Миколая Чарнецького як блаженного мученика за Христову Віру, а 27 червня під час Святої Архієрейської Літургії у Львові проголосив Миколая Чарнецького блаженним.

      Працівники культури відвідали церкву священномученика Йосафата (1925 – 1930 рр.), яку було зачинено у радянські часи і тільки  1990 року  передано Українській Греко-католицькій церкві, де нині перебувають мощі  Миколая Чарнецького. Церквою опікуються ченці ордену редемптористів. Настоятель церкви о. Ігор проповів для працівників короткий молебень та миропомазання. Також побували у церкві Миколая (Чарнецького).                                   В монастирі отців-редемптористів оглянули експозицію музейної кімнати з представленими речами служіння блаженного. Наш гід, пані Ірина, змістовно розповіла про життя і діяльність Миколая Чарнецького; в музейній кімнаті присутні мали змогу переглянули фільм «Миколай Чарнецький».

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *