Курси підвищення кваліфікації клубних працівників закладів культури Коломийського району

12 червня 2017 року в приміщенні Міського палацу культури «Народний дім» м. Коломия (малий зал), відповідно до плану роботи навчально – методичного центру культури і туризму Прикарпаття, розпочали роботу курси підвищення кваліфікації клубних працівників закладів культури Коломийського району на тему «Клубні заклади, як осередки культурно – освітнього та дозвіллєвого призначення». В роботі курсів брали участь працівники клубних установ, а саме: директори Будинків культури, завідуючі клубів та Народних домів, художні керівники, керівник колективів, які носять звання «народний». Крім працівників клубних установ Коломийського району проходять курси працівники культури Печеніжинської ОТГ, Нижньовербізької ОТГ, П’ядицької ОТГ та Матеївецької ОТГ. Навчальний план курсів включав наступні питання:

1. Психологія і психогігієна педагогічного спілкування (Гук І.І., викладач ІППО)

2. Вивчення,збереження та популяризація творів декоративно-ужиткового мистецтва Прикарпаття ( Цвік М.М., провідний методист відділу фольклору та етнографії НМЦКіТП)

3. Методичні рекомендації та практична робота з побудови та проведення розважальних, ігрових програм ( Мошура І. В., режисер НМЦКіТП)

4. репертуарна політика та практика роботи з аматорським хоровим колективом та вокальним ансамблем. Твори Присвячені 75-й річниці УПА. Творчість композитора Мирослава Пастернака – вихідця з с. Велика Кам’янка Коломийського району ( Лещишин С. Д., провідний методист відділу народної творчості НМЦКіТП)

5. Оновлення змісту та вдосконалення форм культурно-дозвілевої діяльності закладів культури по роботі з молоддю та дітьми (Яковишина В. Б., завідувачка відділом культурно-просвітницької роботи НМЦКіТП)

6. Перспективи розвитку любительських об’єднань та клубів за інтересами. Національно-патріотичне виховання ( Карпаш А.М., провідний методист відділу культурно-просвітницької роботи НМЦКіТП)

7. Актуальні питання клубної роботи. Планування, облік та звітність клубних установ. Нормативна база клубного закладу. Нові тенденції в розвитку інформаційно-методичного забезпечення культурно- дозвіллєвої діяльності в клубних закладах (Бегметюк Г.І., провідний методист відділу культурно-просвітницької роботи НМЦКіТП)

8. Україна в контексті європейської історії і цивілізації ( Трефяк Я.І., завкафедри ІППО)

9. Стан та перспективи розвитку театрального аматорського мистецтва області. Методичне забезпечення та практика роботи з театральним колективом ( Штиркало Н.Я., завідувачка відділу народної творчості та аматорського мистецтва НМЦКіТП)

10.Мова і духовний розвиток нації ( Шумей В.М., викладач ІППО)

11. Збереження та популяризація зразків нематеріальної культури Прикарпаття. Стан та перспективи розвитку фольклору та етнографії області (Капустинська С.Й., завідувачка відділу фольклору та етнографії НМЦКіТП)

12. Організація роботи з питань охорони праці в закладах культури ( Ковалюк М.А., заввідділом управління держпраці в Івано-Франківській області) Слід зазначити, що слухачі курсів мали можливість не тільки теоретично, а й практично ознайомитися з усіма питаннями, що подавали лектори. Важливий той момент, що навчання відбувалися в формі діалогу, де кожен клубний працівник міг поставити питання і отримати кваліфіковані відповіді. Особливо цінним для працівників клубних установ стала безпосередня їхня участь в практичних заняттях, ознайомлення з новими формами роботи, репертуаром, цікавими сценаріями. Не залишили нікого байдужими питання української історії та мови, деякі аспекти психології та охорони праці. Кожен клубний працівник, впродовж проведення курсі, збагатив себе як з професійної точки зору так і з питань всебічного розвитку, за що щира вдячність всім, хто читав навчальні лекції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *