Коломийщина була і залишається «фестивальною Меккою»

На Коломийщині є можливість насолодитися численними мистецькими святами і фестивалями. Адже ні для кого не є секретом, Коломийщина була і залишається «фестивальною Меккою». Саме митці Коломийщини, шануючи батьківські традиції та мистецькі надбання своїх краян, з року в рік відтворюють, примножують, розкривають скарбницю національної духовності.

Широкого резонансу набув фестиваль автентичної карпатської кухні «Смачний Спас», який відбувся у 2010р. та 2011р., в с. Спас, що презентує розмаїття автентичних страв Карпатського регіону. Окрасою фестивалю є фольклорно-мистецькі подвір’я, що представляють побут, мистецтво і неодмінно кухню кожного населеного пункту не лише Коломийського району, а й гостей фестивалю. Традиційно в рамках фестивалю організовуються майстер-класи, виставки-продажі.

Нового дихання набув у 2002 році Міжнародний фольклорно-етнографічний фестиваль “Коломийка”, заснований 1989 р., метою якого є популяризація місцевого пісенного і танцювального жанру – коломийки.

Цікавим є районний фестиваль естрадної пісні пам’яті талановитого автора популярних пісень Миколи Бакая в с. Виноград, що популяризує естрадну та авторську пісню серед молодих виконавців. В 2010 році в час проведення фестивалю було відкрито меморіальний музей ім. Миколи Бакая.

З 2006 року почало своє літочислення обласне свято народної хореографії “Прикарпатські візерунки” пам’яті Народного артиста України Володимира Петрика, уродженця с. Ворона.

З кожним роком набуває колориту фестиваль ім. Квітки Цісик, що відбувається у Лісках. Фестиваль цікавий поєднанням бардівського співу з виступами поетів, виконавцями українських народних та популярних пісень з репертуару Квітки Цісик.

На площі перед музеєм писанкового розпису щорічно відбувається обласний   фестиваль   “Писанка”.  

Неабиякого розголосу набув фестиваль-ярмарок краєзнавчої книжки «Коломийський манускрипт», метою якого є популяризація якісної української книги. Свої видання представили письменники, видавці та вгщавншггва, краєзнавці.

З 2010 року в Коломиї проводиться обласний фестиваль “Медовий Спас у Коломиї” – фестиваль пасічників.

На Коломийщині дбайливо бережуть традиції предків, що особливо приваблює гостей, тому щороку тут можна зустріти Вертеп, Малайку, гурти колядників, засівальників, щедрівників; захоплює величчю великодній обряд, цікавими є обряди літнього циклу майже автентичним залишилось мишинське, ключівське, печеніжинське весілля, ключівський (мишинський) вінок молодої.

Активна робота людей, беззастережно відданих улюбленій справі, дає рясні ужинки. Так, у 2010 році. Будинок культури села Лісний Хлібичин посів перше місце у В сеукраїнському огляді-конкурсі на кращий заклад культури клубного типу в сільській місцевості. У 2011 році на 111

Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії імені Павла Вірського першу місце здобув народний аматорський хореографічний колектив «Прикарпаття» Будинку культури села Велика Кам’янка, а друге  – народний аматорський ансамбль пісні і танцю «Прикарпаття» Будинку культури селища Отинія. У 2011 році в обласному огляді-конкурсі на кращий заклад культури клубного типу в сільській місцевості Будинок культури села Турка здобув III місце. На XII Всеукраїнському фестивалі сучасної пісні та популярної музики «Червона рута» в номінації «Автентичний фольклор» І місце здобув народний аматорський фольклорний колектив «Ключівські візерунки» Народного дому села Великий Ключів. Славиться також Коломийщина народними ремеслами та виробами майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.

Коломийщина цікава в будь яку пору року і завжди радо зустрічає гостей!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *