Храмове свято та 100-літній ювілей церкви Святої Покрови в Нижній Велесниці

1

13 жовтня, в переддень   свята Покрови Пресвятої Богородиці, громада церкви села Нижня Велесниця відзначила своє храмове свято та 100 літній ювілей з дня заснування церкви.

Хоча свято Покрови є неперехідним святом, головні урочистості   були перенесені на недільний день – 13 жовтня, в звязку з архіпастирським візитом митрополита Галицького Андрія, керуючого Івано-Франківською єпархією.

Святкування розпочалося о 10 годині  з урочистої зустрічі владики.

Перед святковою Божественною Літургією митрополит Андрій у співслужінні  священиків Івано-Франківської єпархії здійснив чин освячення нового престолу та жертівника.

Після прочитання  Євангелії владика звернувся зі своїм архіпастирським словом. Він розповів про історію  свята Покрови, розкрив його богословський зміст  та наголосив на його церковно-національному значенні.

Зразу ж після проповіді був відслужений Акафіст до Богородиці, а  потім Літургійне Богослужіння продовжилося за своїм чином.

Після співу запричасного  зі словами повчання до всіх присутніх звернувся благочинний Отинійського деканату, митрофорний протоієрей Володимир Липка. Він зосередив свою увагу на моральних аспектах. Наголосив про важливість удосконалення в  християнських чеснотах, таких  як милосердя, прощення та любов.

Після Літургії настав час подяк, вітань та нагороджень.

Настоятель храму – митрофорний протоієрей Іван Лаврук спочатку розповів про історію храму, висловив подяку владиці Андрію за його святительські молитви та духовну опіку. Також зі словами вдячності він звернувся до всіх тих, хто долучився до справи розбудови церкви. Особливо відзначив допомогу влади, в особі голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайла Вишиванюка та голови Коломийської районної державної адміністрації Михайла Негрича.

Було зачитане вітальне слово народного депутата України Юрія Дерев’янка.

Розділити святкову радість та привітати настоятеля храму разом з громадою прибули представники обласної та районної влад.

Начальник управління у справах релігії Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Тетяна Миколаївна Лапка, зачитала поздоровлення від імені голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайла Васильовича Вишиванюка  і подарувала отцю-настоятелю образ святого Архістратига Божого Михаїла.

За дорученням голови Коломийської районної державної адміністрації Михайла Михайловича Негрича, керівник апарату Леся Білищак, зачитала привітання та передала від нього в подарунок настоятелю і громаді церкви Святої Покрови ікону Покрови Пресвятої Богородиці.

Митрополит Андрій нагородив настоятеля храму Святої Покрови протоієрея Івана Лаврука  орденом Святого рівноапостольного Великого князя Володимира та подарував йому образ Пресвятої Богородиці Угорницької.

Цим самим орденом було нагороджено митрофорного протоієрея Дмитра Юрочка, настоятеля парафії Архістратига Божого Михаїла в селі Велика Кам’янка.

Медаль Святого рівноапостольного Великого князя Володимира отримав церковний староста – Івонюк Роман Васильович.

Орденом Іова Почаївського було нагороджено мецената церкви Гладуна Василя Васильовича.

Вітальними грамотами владика нагородив хор церкви  та парафіян.

Після нагороджень, привітань,  многоліття всі вийшли до храмової каплиці та хреста, де відбувся чин малого освячення води.

На завершення церковних святкувань владика всіх окропив освяченою водою.

2013-10-13 09.42.23 2013-10-13 09.45.01 2013-10-13 09.50.13 2013-10-13 09.50.33

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *