«Голокост: трагедія через призму історії»

     Краєзнавчий відділ Коломийської центральної районної бібліотеки спільно з закладом культури села Шепарівці  провели вечір пам’яті «Голокост: трагедія через призму історії». Захід відбувся в Шепарівській загальноосвітній школі.

       Цими днями ми згадуємо одну з настрашніших і найжорстокіших сторінок історії – Голокост. До сьогодні людству важко усвідомити, як сталось так, що в середині «освіченого» ХХ століття, на одному з найрозвиненіших континентів світу люди вбивали людей тільки за їх національну приналежність.

     За період влади нацизму у 27 країнах світу було замордовано більше шести мільйонів євреїв, серед них майже півтора мільйона євреїв України.

     27 січня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.  Цей день встановлено 1 листопада 2005 року (Резолюцію № 60/7) Генеральною  Асамблеєю ООН, тому що саме 27 січня радянські війська звільнили один з найжахливіших таборів – концентраційний табір Освенцим – «фабрика смерті».

    Всі присутні мали можливість побачити фотодокументи трагедії Голокосту, також були продемонстровані фільми  про Коломийське гетто та життя євреїв у Коломиї.

    У виконанні читців звучали вірші про дні гетто на Україні і в Коломиї.  Ведуча, Богдана Мельник, розповіла про ті жахливі часи і зачитала  уривок з книги Романа Іваничука «Торговиця», де яскраво відображено трагічні сторінки історії Коломийського гетто. Учням було особливо цікаво спілкуватися із головою єврейської спільноти Яковом Заліщекером .

    Трагічна загибель українських євреїв у роки окупації нашої землі – це не лише сторінка історії єврейського народу, а й частина історії України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *