На території Коломийського району зареєстровані та діють такі церкви та релігійні організації: Українська православна церква (УПЦ), Українська православна церква Київського патріархату ( УПЦ КП), Українська автокефальна православна церква (УАПЦ), Римо-католицька церква (РКЦ), Українська греко-католицька (УГКЦ), Всеукраїнський союз об’єднань євангельських християн-баптистів, Всеукраїнський союз церков християн віри євангельської-пятидесятників, Український центр об’єднаної церкви християн віри євангельської, Українська уніонна конференція церкви адвентистів сьомого дня, Релігійна організація Свідків Єгови України.
Згідно статистичних даних найбільш чисельними є парафії трьох традиційних церков: УАПЦ, УГКЦ, УПЦ КП.
В місті Коломиї існує дві єпархії: Коломийська єпархія УГКЦ (офіційний сайт) та Коломийська єпархія ПЦУ (офіційний сайт).
З 25 травня 2013 року адміністратором Коломийсько-Чернівецької єпархії (тодішня назва) УГКЦ призначений Преосвященний Владика Кир Василій (Івасюк).
З 8 березня 2013 року керуючим Коломийською єпархією УПЦ КП призначений єпископ Юліан (Гатала).
В районі діють два монастирі: в селі Угорники – Спасо-Преображенський чоловічий Угорницький монастир (УАПЦ) (офіційний сайт), намісником якого є архімандрит Павло (Мисак), та в селі Баб’янка -Свято-Михайлівський Угорницький чоловічий монастир (УПЦ МП).
На території Угорницького Спасо-Преображенського чоловічого монастиря, в нижній його частині, знаходиться цілюще джерело «Дзвіньоха. За останні роки відомо багато випадків чудесних зцілень, які відбулися біля цієї монастирської святині.
21 червня 2013 року на 37-й сесії Комітету Світової спадщини ЮНЕСКО, що проходила у Камбоджі, Церква Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ КП села Нижній Вербіж, разом з іншими дерев’яними церквами карпатського регіону, була включена у список світової спадщини ЮНЕСКО
В селищі Гвіздець знаходиться Бернардинський монастир – пам’ятка доби Розвиненого барокко. Даний архітектурний комплекс внесений до списку пам’яток культури національного значення.
Також в Гвіздці в церкві Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ КП чудом збереглася справжня копія Ченстоховської ікони Божої Матері.Ченстоховська ікона Божої Матері або Белзька ікона Божої Матері — чудотворна ікона Богородиці, написана, за переказами, євангелістом Лукою в Єрусалимі на кришці стола Святого сімейства, в Сіонській світлиці. Через темний відтінок обличчя також відома як «Чорна Мадонна».