Делегація з Коломийщини відвідала ІV-ий Міжнародний фестиваль карильйонного і дзвонового мистецтва «Дзвони Ясної гори єднають усіх»

     1 липня 2018 року в Василіянському монастирі села Гошів, Долинського району Івано-Франківської області відбувся ІV-ий Міжнародний фестиваль карильйонного і дзвонового мистецтва «Дзвони Ясної гори єднають усіх».

  Цього року грандіозне мистецьке дійство відвідали працівники культури Коломийського району, на чолі з начальником відділу культури Коломийської районної державної адміністрації Людмилою Федор.

     Фестиваль розпочався  Божественною Літургією.

     Після Богослужіння на подвір’ї монастиря відбулися виступи музичних гуртів. У цей день до присутніх звернувся заступник голови Івано-Франківської ОДА Ігор Пасічник та голова Долинської районної адміністрації Юрій Мазур. Вони розповіли про вагому роль фестивалю та підкреслили духовний вимір культури.

     Всі присутні милувалися чарівними звуками карильйону, який вигравав релігійні й народні мелодії, а також твори світової класики. Це стало можливим завдяки грі заслуженого артиста України Георгія Черненка, кандидата мистецтвознавства Ірини Рябчун та лауреата міжнародних конкурсів Назарія Черненка. Більше того, карильйонному мистецтву навчаються учні музичних шкіл Долини, Калуша, Коломиї та Івано-Франківська, які виконали кілька творів.

   На свято також завітав ансамбль ударних інструментів “ARS NOVA”, квартет бандуристів «Гердан» Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника та струнний ансамбль “Quattro corde”, Івано Франківської обласної філармонії, під керівництвом концертмейстра Анжели Приходько.

   Делегація працівників культури не тільки мала можливість насолодитися творами карильйонного і дзвонарного мистецтва, але доторкнутися до духовної атмосфери життя монастиря, відвідати місцеві святині, помолитися і поставити свічки за своїх рідних, а також придбати сувеніри.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *