Делегація відділу культури Коломийської РДА відвідала Угорницький монастир

4 жовтня на запрошення намісника Спасо-Преображенського Угорницького чоловічого монастиря архимандрита Олексія (Мензатюка) делегація Коломийського районного відділу культури відвідала святу обитель.

untitledd

Очолила делегацію начальник відділу культури Людмила Федор, разом з заступником директора Коломийської центральної районної бібліотеки Ігорем Косовчичем, та провідним спеціалістом відділу культури в справах релігій та національних меншин Антоном Трачуком.untitledd

Зустрів гостей намісник монастиря архимандрит Олексій. Разом з керівником прес-служби Спасо-Преображенського Угорницького монастиря отцем Никоном він провів екскурсію по обителі.

Під час перебування в монастирі були обговорені питання можливої співпраці між монастирем та відділом культури. Хоча обитель славиться своєю історією, але все ж таки потребує популяризації на Прикарпатті.

Домовилися про співпрацю в справі видавництва та розповсюдження ілюстрованого історичного нарису під назвою «Угорницький монастир – православна святиня Прикарпаття». Ця брошура включає в себе розділи про святих покровителів обителі – прп. Іова (Желізо), ігумена Почаївського, та прп. Іова (Княгиницького), ігумена Угорницького і Манявського. Окремими ілюстрованими статтями представлені матеріали про відродження обителі та про сучасне життя братії, про монастирське господарство. Брошура містить фотокопії оригінальних монастирських документів XVII-XVIII стт. Фотоілюстрації підготовлені прес-службою обителі.

Ченці та представники відділу культури погодили провести спільний захід, на якому б відбулася презентація фільму про Угорницький монастир, знятий в цьому році ОТБ «Галичина». Також сторони обмінялися ідеями щодо створення сайту, який би висвітлював релігійну ситуацію на Коломийщині.

Під час бесіди намісник монастиря архимандрит Олексій торкнувся питання щодо висвітлення життя Угорницької обителі через засоби масової інформації.

Отець Олексій продемонстрував монастирські відзнаки, які були виготовлені до ювілейних урочистостей з нагоди 10-ліття відродження Спасо-Преображенського Угорницького монастиря.

До речі, найвищим монастирським орденом прп. Іова Почаївського нагороджений голова Коломийської районної державної адміністрації Михайло Негрич – один з фундаторів монастиря.

27 вересня, в день свята Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього, в обителі відбулася знаменна та доленосна подія: Митрополит Галицький Андрій та духовенство монастиря освятили місце для будівництва соборного храму – встановили хрест на місці майбутнього престолу та заклали наріжний камінь.

На прощання намісник монастиря архимандрит Олексій подарував пам’ятні сувеніри з символікою монастирської обителі, видавничу продукцію та освячені іконки.

Церковно-релігійне життя тісно пов’язане з життям держави, в якій воно існує, незважаючи на те, що Церква і держава відділені одне від одного за Конституцією та іншими нормативно-правовими актами. Для оздоровлення суспільства не цілком достатньо економічних перетворень. Стимулом людської активності завжди були і будуть – ідея, мораль, релігія. Повернення до духовних основ суспільного життя – першочергова необхідність українського народу, що потребує соціального оздоровлення.

 Антон Трачук, провідний спеціаліст Коломийського районного відділу культури

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *