150 років церкві Собору Пресвятої Богородиці в селі Залуччя

28 cерпня, у свято Успіння Пресвятої Богородиці, відбулося урочисте архієрейське богослужіння та святковий концерт з нагоди 150-ї річниці з дня заснування церкви Собору Пресвятої Богородиці в селі Залуччя.

Святкове торжество розпочалося із зустрічі на церковному подвір’ї митрополита Андрія.

Голова церковного комітету, разом  з дітьми – наймолодшими парафіяни храму, в віршованій формі вітали владику. Піднесли йому на вишиваному рушнику коровай.

Владика подякував всім, звернувся з пастирським словом, подарував дітям на молитовну згадку іконки і окропив всіх присутніх свяченою водою.

Після цього всі ввійшли  під куполи 150 літнього храму,  де і розпочалося урочисте архієрейське богослужіння.

Разом з настоятелем храму– отцем Романом Погріщуком, з владикою співслужив митрофорний протоієрей Михайло Сметанюк – декан Коломийського благочиння, та  ще 4 священики – настоятелі храмів сусідніх сіл. Також, серед священнослужителів був гість – уродженець села Залуччя, тепер ієромонах Марк – намісник новоутвореного монастиря УАПЦ.

Перед малим входом, митрополит Андрій за багаторічне, ревне  служіння на ниві Христовій нагородив отця-настоятеля митрою.

У своїй проповіді владика роз’яснив значення свята Успіння Богородиці,  поступово, в хронологічному порядку згадавши всі найважливіші Євангельскі події з земного життя Матері Божої. Наголосив на значенні материнства взагалі, про особливе заступництво Діви Марії.  Владика, також згадав про жах теперішніх подій на Сході України, про потребу в усиленій молитви.

Перед причастям вірян проповідував настоятель храму Покрову Пресвятої Богородиці села Матеївці – отець Андрій Кузьмин. Продовживши розповідь про значення свята, він зосередив свою увагу на значенні покаяння в житті християнина.

На святі були присутні представники влади: заступник голови Коломийської райдержадміністрації Любов Михайлишин, заступник голови районної ради Михайло Угорський.

Після Богослужіння владика Андрій нагородив церковними відзнаками – орденами князя Володимира Великого голову церковного комітету, та сільського голову.

Митрополичими відзнаками були нагороджені деякі парафіяни. За фінансову та матеріальну допомогу в розбудові церкви подячну грамоту отримав депутат Івано-Франківської обласної ради Петро Книшук.

Настоятель разом з громадою з рук митрополита отримав в подарунок ікону та митрополичу грамоту.

Після Літургії з амвону звучали слова вітання, поздоровлення, багаторазово линуло многоліття.

Отця Романа приїхали привітати  парафіяни храму з села Кобилець, де він також є настоятелем.

Священнодійства завершилися малим освяченням води у церковному дворі та хресним ходом навколо церкви.

З нагоди 150 – ліття з дня побудови церкви, громадою на території церковного подвір’я споруджено каплицю на честь Божої Матері. Виготовлені ювілейні металеві пам’ятні таблиці.

 

Ідеєю отця Романа Погріщука було також виготовлення ювілейних буклетів з короткою історичною довідкою про церкву  та ретро світлинами. Всі бажаючі могли отримати ці буклети.

Для висвітлення цієї події прибула знімальна група НТК.

У 16 годині в приміщенні сільського клубу відбувся концерт в якому взяли участь: ансамбль жінок, дівчат, дитячий ансамбль, читці. В їх виконанні звучали духовні та патріотичні твори.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *